Vakfın Amacı
AFYONKARAHİSAR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFININ AMACI
3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununa göre kurulmuş olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının temel amacı fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan kanunla kurulu Sosyal Güvenlik Kuruluşlarına tabi olmayan ve Kuruluşlardan aylık gelir almayan vatandaşlar ile geçici olarak küçük bir yardım veya eğitim ve öğretim imkânı sağlanması halinde topluma faydalı hale ve üretken duruma geçirilecek kişiler bu kanunun kapsamı içindedir. Yardımın temel amacı bir nevi işsizlik sigortası değildir. Vakfın amacı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı sağlamak ve muhtaç olanlara ayni ve nakdi yardım yapmaktır.  Vakfımız Devlet ile yoksul vatandaşlar arasında sosyal yardımların doğrudan ve en kısa sürede vatandaşa ulaştırılması açısından bir köprü görevi görmektedir. 
 
AFYONKARAHİSAR SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFININ KAPSAMI
Fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan kanunla kurulu sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir almayan vatandaşlar ile geçici olarak küçük bir yardım veya eğitim ve öğretim imkânı sağlanması halinde topluma faydalı hale getirilecek, üretken duruma geçirilebilecek kişiler bu Kanun kapsamı içindedir.
(Ek: 30/5/1997 - KHK-572/17 md.) Ancak, sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir alan özürlülerin, tedavi giderleri ile fonksiyon kazandırıcı ortopedik ve diğer yardımcı araç ve gereçlerin kurumlarca karşılanamayan kısmı bu Kanun kapsamındadır.
5464 kez okundu.    Yayın Tarihi: 01.12.2014
T.C.Afyonkarahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Adres: Burmalı Mah. Dervişpaşa Cad. No:4/A Afyonkarahisar Tel1:2722139091  Fax:2722139093  Email:iletisim@afyonkarahisar.gov.tr
Tüm hakları saklıdır. © İzinsiz veri almak yasaktır. Tasarım : ByOzbek.com